7,0ChLP dystansowa udowa

W celu pobrania instrukcji stosowania przejdź na https://ifu.chm.eu/

7,0ChLP płytka kłykciowa udowa

przeznaczona jest do stabilizacji dalszego odcinka kości udowej. Kształt płytki dopasowany jest do anatomicznej budowy kości udowej. Naprzemienne pochylenie kątowe wkrętów w części trzonowej daje pewniejszą stabilizację. Płytka jest cieńsza w części nakłykciowej. Szeroki zakres długości płytek kłykciowych udowych oraz wersja prawa / lewa pozwalają na optymalny dobór implantu do charakteru złamania.

WSKAZANIA:

  • wieloodłamowe złamania kości udowej w jej dalszej części oraz złamania rozszerzone do trzonu kości;
  • nieprawidłowy zrost lub brak zrostu kostnego.

Nie dopuszcza się profilowania płytek blokowanych przy implantacji metodą przezskórną z użyciem celowników. Profilowanie implantu uniemożliwi prawidłową współpracę z celownikiem.

 

W celu pobrania instrukcji stosowania przejdź na https://ifu.chm.eu/

CHARFIX gwóźdź udowy

CHARFIX gwóźdź udowy – uniwersalne rozwiązanie, które w zależności od typu złamania kości udowej umożliwia zespolenie śródszpikowe odłamów metodą rekonstrukcyjną, kompresyjną, dynamiczną, statyczną oraz wsteczną (odkolanową).
Retrogradne wprowadzenie gwoździa pozwala na wykonanie osteosyntezy śródszpikowej kości udowej z endoprotezą stawu biodrowego lub innym implantem wszczepionym wcześniej w jej części proksymalnej.
Stanowiący integralną część systemu zestaw blokujący umożliwia kompresyjne zespolenie odłamów kłykci.
Połączenie funkcjonalności trzech, do tej pory różnych gwoździ, w jednym implancie pozwala na poprawę efektywność działania całego zespołu – ułatwia opanowanie techniki operacyjnej, zmniejsza ilość problemów logistycznych oraz daje dużą elastyczność w trakcie zabiegu.
 
 
W celu pobrania instrukcji stosowania przejdź na https://ifu.chm.eu/

CHARFIX2 gwóźdź udowy wsteczny kondylarny

opracowany został z myślą o leczeniu złamań dalszej nasady i przynasady kości biodrowej ze szczególnym uwzględnieniem złamań nadkłykciowych. Może być również stosowany w leczeniu złamań patologicznych. Jego dodatkowym atutem jest możliwość zaopatrywania złamań trzonu kości biodrowej, która wcześniej została poddana protezoplastyce stawu biodrowego lub kolanowego.

Konstrukcja gwoździa i dedykowanych elementów blokujących zapewnia skuteczną stabilizację złamania przy użyciu różnych metod blokowania.

Przezierne dla promieni RTG celowniki, będące na wyposażeniu instrumentarium ułatwiają dostęp do złamania z obu stron kończyny i pozwalają na śródoperacyjną kontrolę pozycji implantu bez konieczności ich usuwania.

 

W celu pobrania instrukcji stosowania przejdź na https://ifu.chm.eu/

dynamiczny stabilizator biodrowy/kłykciowy

CHARFIX2 gwóźdź FN

jest rozwiązaniem, kiedy inne metody leczenia zawiodły.

Wykonany z tytanu i jego stopu służy do łączenia kości udowej i piszczelowej w miejscu resekcji stawu kolanowego lub częściowego usunięcia powierzchni stawu.

WSKAZANIA:

  • nieudana alloplastyka stawu kolanowego;
  • stan po infekcji;
  • złamania okołoprotezowe;
  • stan pourazowy, który nie pozwala na implantację endoprotezy kolana;
  • guzy w rejonie stawu kolanowego;
  • utrata lub uszkodzenie aparatu wyprostnego;
  • zmiany onkologiczne;
  • artrodeza stawu kolanowego.

 oglądaj film tutaj

 

W celu pobrania instrukcji stosowania przejdź na https://ifu.chm.eu/