Fakty i liczby

Przedsiębiorstwo ChM sp. z o.o. założone przez Mikołaja Charkiewicza, działa nieprzerwanie od 1981 roku. Jest zlokalizowane w regionie północno – wschodniej Polski w ekologicznie czystym obszarze Unii Europejskiej. Już ponad 40 lat projektujemy, wytwarzamy oraz dystrybuujemy systemowe rozwiązania dla traumatologii i ortopedii we współpracy ze specjalistami medycznymi na całym świecie.


Nasze wyroby są eksportowane na 5 kontynentów do 50 krajów. Lekarze ze wszystkich stron świata z powodzeniem stosują nasze rozwiązania.


Zaangażowanie ChM sp. z o.o. w rozwój techniki medycznej zaowocowało w roku 2022 sprzedażą o wartości 93,9 mln PLN, przy czym udział eksportu wyniósł 62%.


Innowacyjność stosowanych wyrobów i bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas priorytetem, dlatego na badania i rozwój przeznaczamy 20 % naszego rocznego dochodu.


Zatrudniamy blisko 500 osób. Wszyscy nasi pracownicy biorą aktywny udział w produkcji i dystrybucji wyrobów ChM. Wierzymy, że ścisła współpraca inżynierów i pracowników produkcji, zlokalizowana w jednej fabryce, owocuje najwyższą jakością implantów i instrumentariów medycznych.